blog okurlarına

bloguma katkı yapan okurlarıma teşekkür ediyorum.
katkıların daha kolay okunur hale gelmesi için bir yöntem önereceğini söyleyen okurumun yardımını beklemekteyim:)
tarafsız (olmaya çalışan) üslubun anlaşılır ve net olmamı engellediği saptamasına yürekten katılıyorum. daha net olmak için belki benim kafamın da daha net olması gerek…
ama çizgi ağırlıklı, çok basit gözüken bir kitap yapma idealine doğru ilerlemeye karar verdim.
cevaplarımı merak ettiğini yazan okurlarımın biraz zaman vermesini rica ederim.
bloga neredeyse iki hf dır yazamamamı düşünürseniz, durumun sıkışıklığını anlayacağınızdan eminim.

5 comments

 1. Merhabalar Yankı Bey,

  Net olamama durumundan kaynaklanan uslubunuzdan zevk alan bir okurunuzun ben,lutfen vazgecmeyin,

  Hayattaki hersey gri oldugu için istesek bile belli bir tarafta ait olmak zor,siyah beyaz ogretisine inandıgımız surece hayatı handle edemiyoruz,ben cok mutlu bir cocuktum mesela, pembe gozlukler takan, universiteden mezun olunca anladım idealize edilemeyen bir dunyada yasadıgımızı,gri guzel,hem de daha keyifli..

 2. Anonymous

  yankı beyin üslubunun sempatikliğinin değişmesini istemek değil tabi ki netlik arayışı.yankı yazgan gibi bir değerden faydalanması gerekenlerin, aradıklarına en basit şekilde erişmeleri veya aramayanların (ki o grup benim tahammül sınırımı aşıyor)kendilerinde bir problem olduğunun ayırdına varmaları için gerekli olduğuna inanıyorum.ulusal psikolojik uyanma terapilerine ihtiyaç olduğuna, milletçe girilen depresyon için damlaya damlaya biriken bilgiden uyanmış bir memlekete döneceğimiz inancımdan kaynaklanıyor bu düşüncem.ütopik geleceğini biliyorum.ama umut etmek ve çabalamanın nesi yanlış olabilir ki.mütevazi kişiliğini birleştirdiği öğretici üslubu ile pek çokları için fevkalade bir fırsat yankı yazgan.(yankı bey bunları yazarken birden şöyle bir fikir geldi aklıma. neden politik bir zemine oturtmuyorsunuz bütün ilgilendiğiniz konuları.mesela milli psikolojik parti gibi.ilk üyeniz olacağım ve gönüllü çalışacağım.çok uçuk ama düşüncesi hoşuma gitti.)

 3. bloguma bırakılan yorumların her birisi cevap verme arzusunu giderek daha çok doğuruyor. sadece herkese yetişemeyeceğim endişesi, tek tek cevabımı engelliyor.
  yy

 4. Anonymous

  vaktiniz olsada yorumlara cevaplarınızı öğrenebilsek.ben kişisel olarak (anonim rumuzundan beceripte kurtaramadım kendimi ama)önemli olduğunu düşündüğüm bir konuda yorum getirdiğimi düşünerek sizin yorumunuzu çok merak ediyorum.

  sy

 5. Anonymous

  Milli, Psikolojik ve bir de Parti….Aman Tanrım…Bırakınız, bu haliyle daha yararlı olacaktır.